Kauno raj. SM - VHC Šviesa   0-1
KTU - KKSC Grifas   0-1
Daugiau

Po ketverių metų pertraukos vėl tapome čempionais

Lietuvos rankinio federacijos vyrų pirmenybes (I lygos) po ketverių metų pertraukos vėl laimėjo Kauno FRK "Atleto-Gajos" klubas.
Sekmadienį Vilniuje pasibaigusio finalo ketverto varžybų lemiamose rungtynėse FRK "Atleto-Gajos" rankininkai tik po keturių papildomų kėlinukų 40:38 (13:11, 28:28, 31:31, 34:34, 37:37) palaužė Vilniaus "Šviesos-VHC" komandą.
Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Paulius Šarkauskas (15 įv.), Lukas Feoktistovas (8 įv.) ir Lukas Sutkus (6 įvarčiai).

4 įvarčius į varžovų vartus įmetė Donatas Burmonas, 3 - Aurimas Balčiūnas, po 2 - Mykolas Aleksa ir Algirdas Lazauskas.

Lemiamas rungtynes nugalėtojų gretose taip pat žaidė Darius Ručys, Martynas Jankauskas, Augustinas Adomonis, Gerdas Babarskas, Justas Kalasauskas ir vartininkai - Tomas Švelpa bei Mantvydas Dabašinskas.

Beje, Tomas Švelpa tapo daugiausiai klube rungtynių - 105 - sužaidusiu žaidėju.

"Rugntynių pradžioje pirmavome 6:1, vėliau varžovai sumažino skirtumą, tačiau pirmąjį kėlinį laimėjome dviejų įvarčių skirtumu. Antrojo kėlinio 43 minutę rezultatas buvo lygus 19:19, o likus žaisti dvi minutes pirmavome 28:25. Tačiau kėlinio pabaigoje kelios klaidos ir varžovų metimas paskutinę sekundę rezultatą išlygina 28:28. O jau atrodė, kad pergalė mūsų rankose, - po rungtynių įspūdžiais dalijosi FRK "Atleto-Gajos" treneriai. - Pratęsimas du kėlinukai po 5 minutes. Pirmas kėlinukas - lygu 31:31. Antrame, likus 30 sekundžių, pirmaujame vienu įvarčiu. Darome viską, kad tik varžovas nepriartėtų prie vartų, to pasekmė - trys žaidėjai pašalinti iš aikštės, iš jų du diskvalifikuoti iki susitikimo pabaigos. Rezultatas 34:33, varžovas, po teisėjo švilpuko, atlieka laisvą metimą iš 11 metrų atstumo. Įvartis. Ir vėl lygu 34:34. Antras pratęsimas du kėlinukai po 5 minutes. Mes jį pradedame žaisti trise prieš šešis priešininkus ir per dviejų minučių atkarpą sugebame atsilikti tik vienu įvarčiu 36:37. Kėlinukas baigiasi lygiosiomis 37:37. Antrame - mūsų pranašumas ir pergalė 40:38. Vyrams, ačiū už kovą, už susikaupimą, už jėgas atiduotas tikslui pasiekti. Mes čempionai. Geriausiu žaidėju komandoje pripažintas vartininkas Tomas Švelpa", - džiaugėsi treneriai.

Mažuosius bronzos medalius iškovoja Vilniaus "VGTU-SM Tauras" septyniukė, mače dėl trečiosios vietos 30:28 (15:13) įveikę reguliariojo sezono nugalėtoją "Pasvalio-Triobet" klubą.